Warsztaty na Uniwersytecie?

Uniwersytet Dzieci to cykl fascynujących spotkań dla dzieci w wieku 6-13 lat z wiedzą, nauką oraz naukowcami. Program wykładów i warsztatów dostosowany jest do wieku, możliwości poznawczych oraz zainteresowań dzieci. Zajęcia odbywają się w soboty w salach uczelni wyższych i dotyczą wielu dziedzin nauki. Prowadzą je wykładowcy oraz specjaliści. Podczas naszych warsztatów dzieci próbowały odpowiedzieć sobie na pewne pytania:
 
Czy nie jest tak, że najczęściej zapominamy o śmieciach zaraz jak tylko pokrywa kosza się zamknie? Ale coś się musi z nimi przecież stać – śmieci nie znikają… Czy to prawda, że rzucona w lesie plastikowa butelka, rozłoży się dopiero po 500 latach? Czy można mieć przyjemność ze spaceru po lesie w którym zamiast jagód i grzybów zbieramy opakowania po jedzeniu?  
 
Podczas warsztatów dzieci miały możliwość zaproponowania swoich rozwiązań tego problemu. Słusznie zauważały, że jednym z rozwiązań jest kupowanie mniej rzeczy lub tych które nie są podwójnie pakowane. Drugim pomysłem wg nich było segregowanie śmieci bądź przetwarzanie je w inne ciekawe przedmioty.. Każdy z nich wykonał portfel z opakowania po soku bądź mleku. W ten sposób przeszkolonych zostało 9 grup. Warsztat został bardzo pozytywnie oceniony przez uczestników 100 procentową ilością uśmiechniętych buziek 🙂